تور تایلند
تور برزیل
تور آفریقا
تور دبی
 
 
معرفی تورهای مسافرتی و آژانس های مسافرتی و خدمات گردشگری

GOA گوا هند


GOA

گوا

کوچکترین ایالت هند

 

گوا یکی از استثنایی ترین شهرهای هندوستان است . زیباترین ساحل های هند را دارد و کوچکترین ایالت هند به شمار می آید و به سه قسمت شمالی – جنوبی – مرکزی تقسیم میشود . گوای شمالی شامل شهر پانجیم مرکز ایالت گوا است .گوای قدیمی که به عنوان میراث فرهنگی جهانی ثبت شده و محبوب ترین سواحل شنی گوا مثل باگا- آنجونا- آرامبول در همین بخش قرار درند و البته با مرکز شهر تنها 40 کیلومتر فاصله دارد .

شهر پوندا آبشارهای زیبای دودساگار و مناطق حفاظت شده حیات وحش هم در گوای مرکزی هستند . گوای جنوبی هم سواحل بسیار زیبایی دارد که البته نسبت به سواحل گوای شمالی آرام تر است و کسانی به آنجا می روند که به دنبال تمدد اعصاب و تعطیلاتی بی سر و صدا و طولانی را می پسندند.

مهمترین مشخصه گوا طبیعت زیبا ،آفتاب درخشان و سواحل شنی وسیع آن است که همگی طبیعتی گرمسیری دارند و درختان نارگیل نخل های سبز و گیاهان عجیب و غریب آن گردشگران را سر ذوق می آورد و آنها را برای یک تفریح دریایی درست وحسابی آماده می کند .

از جاذبه های گردشگری و زیبای گوا عبارتند از :

1-      مومیایی زاویر مقدس

کلیسای بوم ژیزوس همراه با مومیایی زاویر مقدس در منطقه گوای کهنه شهرت و جذابیت ویژه ای دارد.پیکر مومیایی شده زاویر مقدس در تابوتی شیشه ای و بر روی یک طاق بلند قابل مشاهده است .گفته میشود فرانسیس زاویر مقدس نخستین  مبلغ مسیحیت در گوا بود.او را در چین به خاک سپردند .ولی او قبل از مرگ وصیت کرده بود هر کجای دنیا که بمیرد باید پیکرش را به گوا بیاورند .به همین دلیل هم چهارماه بعد پیکر او را به گوا آوردند .

 

2-      پانجیم

اکثر مسافران گوا از پانجیم بی اهمیت عبور می کنند در حالیکه این بخش از گوا بسیار دیدنی است .پانجیم با خیابانهای باریک و سنگفرش شده کلیساها و خانه های رنگی سقف های شیروانی و در مجموع با یک معماری پرتقالی بی نظیر  یکی از دیدنی های شهر هند محسوب میشود .از عجایب پانجیم همین بس که به فاصله بسیار کمی از کلیسا مسجد جامع شهر واقع شده است و هر کدام از مسلمانان و مسیحیان با آزادی کامل به امور عبادتی مشغولند .

3-      گوای قدیمی

گواهی قدیمی بافت فرسوده و کهن گواست و در 9 کیلومتری شرق پانجیم قرار دارد . در گوای قدیمی کلیساهای جامع بزرگی وجود دارد که به غیر از آنها موزه ها و صومعه های گوای قدیمی هم هستند که دیدار از همه آنها به یک روز کامل وقت نیاز دارد .رفتن به این بخش از گوا هم  کار ساده ای است .

4-      کلیسای جامع گوا

این کلیسا بزگترین کلیسای هند و یکی از قدیمی ترین و مشهورترین اماکن مذهب گوا و یکی از بزرگترین کلیساهای کل آسیاست .این بنا اصولا دو برج داشته اما یکی از آنها در سال 1776 سقوط کرد و هیچ وقت دوباره ساخته نشد . این کلیسا 76 متر ارتفاع دارد و سر در آن در ارتفاع 35 متری قرار دارد .

 

5-      موزه ملی گوا

این موزه که در پانجیم قرار گرفته توسط رییس جمهور وقت هندوستان در سال 1996 افتتاح شد .آثار این موزه تا پیش از این تاریخ در آرشیو گوا و در دپارتمان آثار باستانی موزه هند نگهداری میشد .این موزه دارای 14 گالری بوده که نزدیک به هشت هزار اثر در معرض دید گذاشته و شامل مجسمه های سنگی – آثار چوبی – کنده کاری ها –آثاری از برنز نقاشی های دوران مختلف – نسخ خطی – آثار باستانی و سکه های متفاوت می شود .


کلیسای جامع گوا
موزه ملی گوا
مومیایی زاویر مقدس گوا
پانجیم گوا
تاریخ ایجاد: یکشنبه 2 آبان 1395
تاریخ انتشار: یکشنبه 2 آبان 1395
تعداد بازدید: 781