تور تایلند
تور برزیل
تور آفریقا
تور دبی
 
 
معرفی تورهای مسافرتی و آژانس های مسافرتی و خدمات گردشگری

برج خلیفه دبی BURJ KHALIFA را بیشتر بشناسیم ! 

برج خلیف دبی

BURJ KHALIFA
 

برج الخلیفه BURJ ALKHALIFA DUBAI یکی از شاهکارهای بدیع معماری و مهندسی جهان است .این برج که بلندترین ساختمان جهان است ، 828 متر (معادل هفت برابر بیگ بن لندن )ارتفاع دارد و پس از شش سال ساخت در 4 ژانویه سال 2010 افتتاح شد .

برج الخلیفه از بخش های مختلفی تشکیل شده است که میتوان به ۱۰۰۰ واحد آپارتمان ، ۴۹ طبقه اداری ، ۴ استخر ، کتابخانه مخصوص ساکنین برج خلیفه دبی  و  هتل آرمانی میباشد .هتل آرمانی ARMANI HOTELS & RESORT در طبقه اول این برج با ۱۶۰ اتاق توسط طراح مد لباس معروف ، جورجیو آرمانی طراحی گردیده است و تمایم محصولات استفاده شده در این هتل از برند آرمانی میباشد .

آسمان خراش برج الخلیفه دبی دارای ۱۶۳ طبقه میبادش که در طبقات 124 و 148 این برج مکان های خصوصی برای مشاهده ی مناظر زیبای بیرون و در طبقه 122 رستوران و  نوشیدنی قرار دارد . 

بیش از 13000 کارگر و مهندس شبانه روز بر روی این پروژه کار کردند تا بتوانند هر سه روز یک طبقه از این برج را بالا ببرند از رکوردهای دیگر برج خلیفه دارا بودن سریع ترین آسانسور جهان و فروش 900 آپارتمان لوکس آن تنها  در یک روز است.
نمای برج الخلیفه دبی از ۲۶ هزار شیشه درست شده است که برای تمیز نمودن آن به زمانی بین ۲ تا ۳ ماه احتیاج است که شستشوی شیهی های برج خلیفه دوبی توسط یک سیستم بالابر پیشرفته انجام میگردد .

۵۸ آسانسور ، ۸ پله برقی کار حمل و نقل ساکنین برج الخلیفه دبی را بر عهده دارند ، که آسانسور باری برج الخلیفه، بزرگترین آسانسور باری دنیا میباشد .در پایین برج الخلیفه دبی ، آب نمایی توسط شرکت طراحی WET DESING خودنمایی میکند که توان پرتاب آب تا ارتفاع ۱۵۰ متری را دارد . اب نمای برج الخلیفه دوبی با داشتن ۶۶۰۰ لامپ در ۵۰ رنگ مختلف ، چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکند.

برج الخلیفه دبی تا زمان افتتاح دارار ۷ رکورد منحصر به فرد بوده است : 
۱- بلندترین برج جهان 
۲- بلندترین سازه جهان که بدون کمک هیچ کابل با وسیله ای سرپاست.
۳- دارا بودن بیشترین طبقات 
۴- دارا بودن بیشترین مساحت طبقات در برج های جهان
۵- بزرگترین بالکن جهان 
۶- طولانی ترین آسانسور جهان با بیشترین مسافت طی شده 
۷- بلندترین و طولانی ترین آسانسور باری جهان 

 

برج خلیفه دبی 1
برج خلیفه دبی 3
برج خلیفه دبی 4
BURJ-ALKHALIFA2
BURJ-ALKHALIFA3
BURJ-ALKHALIFA1
BURJ-ALKHALIFA5
BURJ-ALKHALIFA6
BURJ-ALKHALIFA7
BURJ-ALKHALIFA8
BURJ-ALKHALIFA9
تاریخ ایجاد: شنبه 8 آبان 1395
تاریخ انتشار: شنبه 8 آبان 1395
تعداد بازدید: 1012ارسال پیام
* (تکمیل گزینه های ستاره دار الزامی می باشد.)
جنسیت*
نام *
نام شرکت / موسسه
ایمیل*
تلفن*
موضوع*
پيام*