تور تایلند
تور برزیل
تور آفریقا
تور دبی
 
 
معرفی تورهای مسافرتی و آژانس های مسافرتی و خدمات گردشگری

۹ مورد از اجناسی که در فرودگاه نباید خرید کنید !۹ مورد از اجناسی که در فرودگاه ها نباید خرید کنید !!!

 


همیشه و در اکثر فرودگاه های دنیا ، قیمت گذاری اجناس تفاوت بسیاری با خارج از ترمینال فرودگاهها دارد .

وقتی که شما به عنوان مسافر در ترمینال فرودگاه هستید ، خواسته یا ناخواسته ، مجبور به استفاده از خدمات  و سرویس های فرودگاه خواهید بود ، و انتخاب های محدودتری در نوع خرید خواهید داشت . خدماتی از قبیل پارکینگ / غذا / نوشیدنی / سرویس های ضروری و....

برای صرفه جویی در پول خودتان و هزینه سفر ، یکسری تحقیقات قبل از سفر در خصوص قیمت ها به خصوص در 9 مورد زیر ، به شما کمک شایانی خواهد کرد :
کالاهای تبلیغ و ارائه شده در DUTY FREE

معمولا در ترمینال مسافری فرودگاه ها فضایی برای عرضه اجناس بدون مالیات ( بدون TAX ) یا همان DUTY FREE وجود دارد ، که کالاهایی مانند عطر و ادکلن – شکلات – نوشیدنی - سیگار – لوازم آرایشی و بهداشتی – ساعت – زیورآلات و .... عرضه میگردند . اما نکته مهم اینجاست !!!!

خرید اجناس از DUTY FREE به منزله خرید با قیمت خوب نیست !

معمولا خرید اجناسی مانند کیف ، پوشاک برندهای معروف ، لوازم برقی و اجناس لاکچری در محیط دیوتی فری نسبت به خرید های آنلاین و مراکز خرید خارج از محیط فرودگاه،  به صرفه نخواهد بود . البته اگر شما در کشوری زندگی میکنید که مالیات برخی اجناس با درصد بالا محاسبه میشود خرید آن جنس در صورت مقایسه و اطلاع از قیمت آن برای شما مناسب خواهد بود . برای مثال اگر در کشوری زندگی می کنید که سیگار با مالیات بالا خریداری میکنید ، خرید سیگار از DUTY FREE برای شما قطعا مناسب تر خواهد بود .

 


تبدیل پول FOREIGN CURRENCY

از آنجایی که تبدیل واحد های پولی در فرودگاه ها ، دارای کارمزدهای بالاتر و متفاوتی از مراکز داخل شهر انجام میگردد  ، مسافرینی که در ترمینال فرودگاهی اقدام به EXCHANGE پول خود میکنند ، همیشه متضرر خواهند بود . ما به شما توصیه میکنیم که هیچ وقت پول خودتون و در فرودگاه تبدیل یا اصطلاحا خرد نکنید .

حتی در بعضی موارد خرید جنس با واحد پولی خودتان ، برای شما ارزانتر تمام خواهد شد تا اینکه شما پول خود را جهت خرید جنس در صرافی های فرودگاه تبدیل کنید.

راه دیگری که به شما پیشنهاد میکنیم استفاده از دستگاه های خودپرداز میباشد ، چون ضریب کارمزد دستگاه های خودپرداز با توجه به هزینه های صرافی ها در فرودگاه کمتر میباشد .

در هرصورت!  قبل از سفر حتما قیمت برابری ارزهای خارجی با واحد پولی کشور خودتان را حتما چک کنید تا از قیمت دقیق و صحیح آن مطلع باشید و دچار ضرر احتمالی نشوید .بطری آب نوشیدنی BOTTLED WATER

همیشه و در همه جا .... بطری آب نوشیدنی در فرودگاه ها گرانتر از فروشگاه های خارج از محیط فرودگاه میباشد.

را حل ساده به همراه داشتن بطری آب معدنی خالی جهت استفاده از دستگاه های آب نوشیدنی میباشد که در محیط ترمینال فرودگاه ها تعبیه شده است .

 


سوغات SOUVENIRS

لطفا قبل از ورود به فرودگاه ، برای سوغات ها و هدایای خودتون برنامه ریزی کنید !!!

فروشگاه هایی به عنوان ارائه دهنده سوغات شهر یا کشور مقصد در فرودگاه ها وجود دارند که شما را وسوسه میکنند اجناسی را به عنوان یادگاری یا سوغات از شهر یا کشوری مبدا خودتون خریداری کنید . در اینصورت ترمینال فرودگاه آخرین موقعیت شما جهت خرید سوغات خواهد بود و مسلمآ اگر شما برنامه ریزی از قبل برای خرید سوغات نداشتین ، حالا فرصت کمی خواهید داشت تا فقط از این فروشگاه ها خرید کنید . شما مقایسه و رقیبی برای این فروشگاه ندارید و فقط تنها راه شما نخریدن سوغاتی است ! سوغاتی هایی مانند جا کلیدی – تی شرت – لیوان – مجسمه – سمبل های تاریخی و ....

مطمئن باشید شما مبلغ بیشتری بایت خرید سوغاتی در فرودگاه میپردازید .

اما توجه کنید » در بعضی از فرودگاه ها ، شما صنایع دستی مربوط به شهر مبدا خود را میتوانید با قیمت مناسبی خرید کنید .

پس باز هم قبل از ورود به فرودگاه ، قیمت های اجناس مورد نظرتون و از فروشگاه های مرکز شهر و سایت های خرید آنلاین مقایسه کنید و یا حتی سوغاتی مورد نظرتون و در شهر با قیمت بسیار ارزانتر خرید کنید تا مبلغ گزافی در ترمینال فرودگاه ها نپردازید !بالش راحتی گردن NECK PILLOWS

معمولا در فرودگاه اجناسی به شما پیشنهاد میشود که وسوسه انگیز است ، وسایلی که شاید به آنها احتیاجی ندارید و یا فقط برای راحتی در طول سفر به کار شما خواهد آمد !!!

بالش گردن NECK PILLOW  یکی از آنهاست .

مجددا به شما یادآوری میکنیم برای خرید تجهیزات  راحتی سفر نیز ، از قبل قیمت ها در فروشگاه های آنلاین و مراکز خرید را مقایسه کنید . همین حالا به شما توصیه میکنیم  بالش گردن را با قیمت 17.99 دلار در سایت های خرید آنلاین سفارش دهید و یا اینکه در ترمینال فرودگاه آن را با قیمت 29.95 دلار خرید کنید ! انتخاب با شماست.

 


رستوران RESTURANT MEALS

شاید قیمت منو رستوران ها در فرودگاه نظر شما را به خود جلب کرده است . تفاوت نرخ یک رستوران در فرودگاه با قیمت همان رستوران در شهر برای چیست ؟

دلیل گرانی رستوران ها در ترمینال فرودگاه ها را میدانید ؟

هزینه های عملیاتی رستوران ها در فرودگاه بیشتر از مراکز شهر میباشد در صورتی که هزینه های مواد غذایی اولیه یکسان خواهد بود و این باعث سردرگمی مسافرین خواهد بود !

برای اینکه مسافرتی با هزینه کمتر داشته باشید ، از قبل ساندویچ های خانگی برای خودتان آماده کنید و یا از رستوران های سطح شهر ساندویچ با قیمت ارزانتر خریداری کنید و آسوده خاطر به تماشای باند فرودگاه بنشینید و ساندویچ خودتون و گاز بزنید .اینترنت بی سیم WIFI

با اینکه در بیشتر فرودگاه های دنیا اینترنت بصورت WIFI عرضه میگردد ، اما در همه فرودگاه ها اینترنت بصورت رایگان نیست !

برای مثال در فرودگاه JFK مسافران فقط میتوانند با استفاده از WIFI رایگان به سایت های محدود مانند شرکت های هواپیمایی دسترسی داشته باشند و اگر بخواهند که ایمیل ها و یا کارهای شخصی خودشون و پیگیری کنند باید برای استفاده از اینترنت هزینه ای حدود 4.95 دلار برای هر ساعت اینترنت WIFI  در فرودگاه پرداخت کنند . برای استفاده از اینترنت فرودگاه ها ، قبل از اینکه اطلاعات کارت اعتباری خودتون و وارد کنید حتمآ از قیمت ها و میزان دسترسی اینترنت مطمئن شوید .

برای استفاده از اینترنت کم هزینه یا رایگان در فرودگاه ، ما چند پیشنهاد برای شما دارم :

در مکان هایی که برای مسافرین VIP اختصاص داده شده است معمولا اینترنت WIFI رایگان نیز وجود خواهد داشت ، پس خودتون و در محدوده این اینترنت ها قرار دهید . همچنین در لابی هتل های فرودگاهی نیز میتوانین اینترنت رایگان پیدا کنید . یک راه دیگر نوشیدن یک فنجان قهوه و یا نوشیدنی های دیگر در کافه های استارباکس STARBUCK  هست شما با سفارش یک نوشیدنی در کافه های استارباکس میتوانین از اینترنت رایگان استارباکس استفاده کنید .


مجلات MAGAZINE

مسلما شما کنترل خودتون و از دست خواهید داد وقتی که آخرین شماره از مجلاتی مانند نشنال جغرافی NATIONAL GOOGRAPHIC در استند یک فروشگاه در فرودگاه ببینید !

اما به خاطر داشته باشید اگر کمی صبر کنید ، میتوانید همان شماره مجله را درب منزل خودتان با قیمت ارزانتری تحویل بگیرید . قیمت مجلات پر زرق و برق و پرطرفدار در ترمینال فرودگاه ها همیشه گرانتر از اشتراک آنلاین یا خرید از کیوسک های روزنامه فروشی در شهر خواهد بود .

 


پارکینگ PARKING

برای چندمین بار ، به شما یادآوری میکنیم .... برای صرفه جویی در هزینه های مسافرت ، قبل از انجام هر کاری در مورد موضوع مورد نظر جستجو و تحقیق کنید !

پارکینگ خودرو ، یکی از مواردی هست که تمامی افرادی که با خودروی شخصی خودشون به فرودگاه مراجعه میکنند به آن احتیاج خواهند داشت و در صورتی که شما در محل هایی به جز پارکینگ ،  خودرو خودتون و پارک کنید با جریمه و انتقال خودرو به پارکینگ های پلیس مواجه خواهید شد . بنابراین شما مجبور به پرداخت هزینه پارکینگ با مبالغ بسیار زیادی برای استفاده از پارکینگ فرودگاه ها خواهید بود .

راه حل پارکینگ خودرو استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی شهری است . برای رسیدن به فرودگاه از مترو – اتوبوس – تاکسی اسفاده کنید و یا اینکه از پارکینگ های نزدیک به فرودگاه ها که دارای سرویس رایگان به فرودگاه میباشند استفاده کنید . ( برای مثال در شهر تهران  شما میتونید ماشین خودتون و با هزینه پایین تری در پارکینگ پایانه بیهقی یا آزادی پارک کنید و از اتوبوس ها که با برنامه منظم به سمت فرودگاه امام خمینی حرکت میکنند استفاده کنید )

 

با رعایت 9 مورد ذکر شده ، شما سفری با هزینه پایین تر خواهید داشت !

 

 

تاریخ ایجاد: یکشنبه 21 آذر 1395
تاریخ انتشار: یکشنبه 21 آذر 1395
تعداد بازدید: 4212ارسال پیام
* (تکمیل گزینه های ستاره دار الزامی می باشد.)
جنسیت*
نام *
نام شرکت / موسسه
ایمیل*
تلفن*
موضوع*
پيام*