تور تایلند
تور برزیل
تور آفریقا
تور دبی
 
 
معرفی تورهای مسافرتی و آژانس های مسافرتی و خدمات گردشگری

مناطق توریستی

امرات متحده عربی

وقتی هفت شیخ نشین حاشیه خلیج فارس ،کشور تازه خود را تشکیل دادند ، کسی فکر نمیکرد که این شیخ نشین جدید به سرعت به یکی از گران ترین و توریستی ترین کشور جهان تبدیل شود .

امارات متحده عربی با مساحت 83600 کیلومترمربع در قسمت شرقی شبه جزیره عربستان ، یکی از شگفتی های دنیای معاصر است ،که سفر به آن ، تداعی گر شهرهای افسانه ای عربی  البته از نوع مدرن ان است .سال ها پیش ، طبیعت این مناطق شیخ نشین را با آب هوای بیابانی ، زمینه های هموار و چشم انداز زیبای شنزارهایشان میشناختند :اما امارات امروزی ، بدیع ترین و چشم نوازترین مناظر سرسبز ، پارک های آبی و جزایر مصنوعی را دارد .

گرچه این کشور عربی ارتباطی تنگاتنگ با جهان عرب دارد اما فرهنگ و تصویر مدنی آن کاملا با سایر کشورهای عربی متفاوت است . در امارات به دنبال آثار تاریخی نگردید ، چون اثری از آن نخواهید دید ، این کشور را بیش از هر چیز با آسمان خراش ها ، آثار معماری منحصر به فرد ،رستوران های مجلل و مراکز خرید و تفریحی و سیاحتی میشناسند .

اقتصاد این کشور نفت خیز عربی ، به شکلی بنیادین بر گردشگری و به ویژه تجارت استوار است .از این رو یکی دیگر از چیزهایی که بسیار در شیخ نشین های امارات تجربه خواهید کرد ، خرید در مراکز و فروشگاه هاای بزرگ است .

زبان رسمی این کشور عربی است اما انگلیسی ، فارسی ، اردو ، و هندی ننیز کاربرد زیادی دارد . تنوع زبان در این مملکت به گونه ای است که باید گفت انگلیسی  کاربرد گسترده ای دارد و میتوان با همین زبان در امارات گردشگری و زندگی کرد . بیشتر علایم جاده ها ، نوشته مغازه ها ، و منوی رستوران ها هم به دو زبان میباشد .

 

از ساحل دزدان تا ساحل متصالحه :

در قرن 18 تا 19 میلادی به منطقه سواحل امروز امارات متحده عربی و شمال عمان ساحل دزدان یا ساحل قراصنه یا ساحل پایریت در خلیج فارس گفته میشود .

پس از پیروزی ارتش بریتانیا  بر دزدان و امضای قراداد صلح نام این منطقه به ساحل متصالحه تغییر پیدا کرد . حکمرانان هرمز در دوران عظمت و اقتدار خویش ، حوزه مسقط و منطقه ای در دریای عمان و حتی قسمتی از کرانه های جنوبی خلیج فارس  را که بعدا ساحل دزدان دریایی نام گرفت همیشه تحت کنترل قرار می دادند و به هر ترتیبی که بود در این مناطق و کرانه های جنوبی  ایران مانع عملیات دزدان دریای شده و آنها را سرکوب میکردند بنابراین میتوان گفت که در قرن پانزدهم کم و بیش فعالیت دزدان دریایی بر اثر وجود حکمرانان هرمز کمتر بوده است .


بزرگترین بندر دست ساز جهان
امارات متحده عربی