تور تایلند
تور برزیل
تور آفریقا
تور دبی
 
 
معرفی تورهای مسافرتی و آژانس های مسافرتی و خدمات گردشگری

مناطق توریستی

سنگاپور، شهر شیرها

تارخچه سنگاپور

در قرن سوم میلادی به این جزیره Pulou chang  میگفتند اما نام امروز سنگاپور را شاهزاده ای هندی  بنام "تیلا اوتاما" نام نهاد . وی در سل 1299 هنگام ورود به این جزیره که در آن زمان تماسک خوانده میشد ، حیوان تجسمی را که همانند شیر بود مشاهده نمود و از این جهت انجا را سنگاپور نامید که کلمه ای است به زبانسانسکریت و مرکب از سنگا به معنی شیر و پور به معنی شهر میباشد .

تاریخ جدید سنگاپور با ورود سر استنفورد رافلز یکی از عمال کمپانی هند شرقی به این جزیره آغاز شد و ایشان در تاریخ 29 ژانویه 1819 از حکمران جوهور یکی از صاحبان اصلی این جزیره جهت تاسیس یک پایگاه بازرگانی کسب اجازه نمودند . صلح و آرامش سنگاپور که بریتانیا آن را سنگر تسخیرناپذیر اقیانوس هند لقب داده بود با هجوم ژاپنی ها از شمال مختل گردید و از سال 1942 به مدت 5/3 سال در اشغال زاپن بود. در سال 1945 بریتانیا مجددا سنگاپور را به تصرف درآورد و از سال 1946 مستعمره ان بود.در 9 اوت 1965 دولت سنگاپور استقلال  کامل خود را اعلام کرد.

جغرافیا

سنگاپور در منطقه جنوب شرق آسیا و در تنگه مالاکا بین اقیانوس هند و آرام واقع شده است.کوچکترین کشور مستقل آسیاست و از یک جزیره اصلی و 60 جزیره کوچک تشکیل شده است. مساحت سنگاپور با جزایر کوچکترش 7105 کیلومترمربع میباشد و میانگین دمای روزانه بین 27 تا 32 درجه سانتیگراد میباشد .

جمعیت سنگاپور 5399000 نفر و پایتخت آن سنگاپور میباشد . سنگاپور بزرگترین بندر آسیای جنوب شرقی و دومین بندر اسیا و چهارمین بندر بزرگ دنیا میباشد . از شهرهای مهم این کشور تانجونگ کاشونگ ،سرانگون نی سون،وودزلند،یان کیت و یوچوکانگ میباشد  .

زبان های رسمی این کشور مالزیایی ، چینی ، تاملی،و انگلیسی میباشد . انگلیسی زبان اداری و حکومتی میباشد و همچنین خط انگلیسی به عنوان خط رسمی کشور تلقی میشود .

فرهنگ و آداب رسوم

در این کشور سه فرهنگ اصلی وجود دارد : چینی ، مالزیایی، هندی .

هرکدا دارای مذاهب مختلفی هستند و به زبان های مختلف صحبت میکنند و هرکدام آیین و فرهنگ خاص خود را دارند .

چینی ها عمده ترین گروه نژادی هستند که از کشور چین مهاجرت کرده اند و اقتصاد این کشور در دست آنان است .

ادیان و مذاهب

مذاهب رسمی در سنگاپور عبارتند از : بودیسم ،تانوشیسم ، مسیحیت، اسلام  و هندوییسم

گشت شهری

سنگاپور جاذبه های گردشگری متنوعی دارد .گردشگران میتوانند در قالب گشت های شهری از جاذبه های زیر بازدید کنند :

مجسمه Merlion (سرشیر و بدن ماهی ) نماد کشور سنگاپور که در کنار رودخانه و پارکMerlion  واقع شده است .

باغ بزرگ ارکیده که در سال 1928 افتتاح شد و بالغ بر 2000 نوع گونه گل ارکیده میباشد .

بازدید از نمای بیرونی ساختمان های مجلس ، شهرداری و دادگاه عالی سنگاپور که مربوط به دوران استعمار بریتانیا ممیباشد .

خرید و بازدید از محله چینی ها (China Town) که برای خرید سوغاتی های چینی و همچنین لوازم الکترونیک مثل  دوربین نسبتا خوب است ( همراه با چانه زنی زیاد) ، انواع و اقسام رستوران ها و غذاهای چینی ، همچنین معابد چینی ،از دیگر جاذبه های  این محل میباشد.

خرید در فروشگاه های سنگ و جواهر که میتوانید کارهای بسیار زیبایی از زیورآلات را در انجا ببینید .

مراکز خرید

مرکز خرید مصطفی (Mostafa center ) 24 ساعته ف بسیار ارزان ، با کیفیت متوسط ، صرافی با قیمت های خوب در پایین مرکز خرید میباشد .

خیابان  Orchard Road  زیباتیرین و شیک ترین خیابان سنگاپور و پر از مراکز خرید بزرگ و معروف ، زیبا و همچنین مغازه ها و رستوران های متنوع میباشد . برندهای بسیار گران در این خیابان فروشگاه دارند .

اماکن دیدینی سنگاپور

مهمترین جاذبه های  گردشگری سنگاپور شامل باغ وحش ( چهارمین باغ وحش  زیبا و دیدنی دنیا)  Night Safari  ( حیوانات ازاد در شب، بازدید از داخل قطار) خیابان Clarke  و قایق سواری در شب بروی رودخانه ، موزه ملی سنگاپور ، نمایشگاه تکنولوژی سنگاپور ، Discovery Center  ، مسجد سلطان ( منطقه عرب ها ) کشتی چن هو ( سنتی چینی ) به همراه بازدید از جزیره کوزو (لاک پشت ها )، و چرخ و فلک سنگاپور با ارتفاع 165 متر میباشد .

با قطار و تله کابین میتوانید به جزیره زیبا و تفریحی Sentosa  وارد شوید . این جزیره دارای باغ پروانه ها ،دنیای حشرات ، تالاب دلفین کمیاب ،(Pink ) میباشد و همچنین دنیای زیر آب در تونلی به مساحت 80 متر زیر اب که بالغ بر 2500 گونه دریایی در ان وجود دارد . برج گردان Sky Tower  ، سینمای 4 بعدی ، مجسمه بزرگ Merlion  ، از دیگر جاذبه های توریستی سنگاپور میباشد .

از تمام این ها زیباتر برنامه نمایشی فواره ها و برنامه ای به نام Song of the sea  میباشد .که این نمایش در کنار ساحل همراه با آب و لیزر نمایشی زیبا و خیره کننده را به اجرا در می آورد که هروز بازدید کننده زیادی را به خود جذب میکند .

محدودیت قانونی

موقع خرید ، کاغذ رسید را حتما از فروشنده دریافت کرده و مراقب باشید که گم نشود، در صورت خروج و همراه نداشتن ان ، ممکن است مامور خروج با تماس با پلیس شما را دستگیر کند .

ورود آدامس و جویدن آن ممنوع میباشد و در صورت مشاهده جریمه میشوید .

ریختن زباله و آب دهان جریمه 1000 دلاری را به همراه  خواهد داشت .

خوردن آشامیدن در داخل اتوبوس ممنوع میباشد .

ورود سیگار و هر نوع نوشیدنی ممنوع است.هر نفر فقط یک پاکت باز شده که حداقل یک سیگار از آن جدا شده ف میتواند داشته باشد .

ورود داروهایی مانند قرص کدئین جرائم سنگین و مواد مخدر، حکم اعدام دارد .

زبان

اکثر مردم سنگاپور به زبان انگلیسی صحبت میکنند. زبان های ماندارین،مالایی،و تامیل نیز در بعضی مناطق رایج است .

مسائل پولی

پول رایج سنگاپور دلار است(SGD) ، خدمات تبدیل ارز در فرودگاه سنگاپور و در بسیاری از فروشگاه ها و هتل  ها ارائه میشود و ATM  ها 24 ساعته فعالند و کارت های اعتباری اصلی نظیر ویزا، مستر کارت و امریکن اکسپرس را قبول میکنند .

تاکسی :تاکسی های سنگاپور با سیستم متری کار میکنند.

آب و هوا

آب و هوای سنگاپور گر و مرطوب است و در طول  سال نوسانات کمی دارد.متوسط دمای روزانه 31 درجه سانتی گراد میرسد،در نتیجه در انتخاب لباس دقت کنید.سنگاپور همیشه آفتابی است پس عینک آفتابی را فراموش نکنید .

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن در تممی مکان هایی که تهویه مطبوع دارند نظیر مراکز خرید، رستوران ها، پارک های سرپوشیده و سینماها ممنوع است .سیگار کشیدن همچنین در اتوبوس های عمومی ، ترن های تندرو ، تاکسی و آسانسور ممنوع است .سیگار کشیدن در اماکن عمومی برای اولین بار 1000 دلار سنگاپور جریمه دارد . بد نیست که بدانید در سنگاپور زیرسیگاری تولید نمیشود .

6خوراکی که در سنگاپور باید امتحان کرد

1.کاری سر ماهی : این خوراک از سر ماهی سرخو، سبزیجات تازه ، بامیه،و بادمجان تشکیل شده است .سر ماهی، به آرامی در کاری آغشته به سبزیجات پخته میشود و معمولا با نان یا برنج خورده میشود .

2.کیک هویج سرخ شده :در واقع در این کیک هویج وجود ندارد، بلکه با آرد برنج بخارپز شده و ترب ژاپنی رنده شده پخته میشود.این غذا بسیار طرفدار دارد و به راحتی درست میشود .

3.چای دنده : در این غذا نیز چای وجود ندارد. دنده هایی که پر از گوشت است،ساعت ها جوش میخورد ادویه ها و فلفل های مختلف به آن اضافه میشود.این خوراک به عنوان نوعی سوپ خورده میشود .

4.تست کایا (مربای نارگیل ): این خوراک در سنگاپور نوعی اسنک یا میان وعده تلقی و یا اینکه در صبحانه خورده میشود.کایا، شکر،کادی،(میوه ای شبیه آناناس)شیر نارگیل،و تخم مرغ با هم ترکیب میشود و سپس در میان تست قرار میگیرد و با قهوه یا چای خورده میشود .

5.آب میوه نیشکر : این نوشیدنی پرطرفدار در کثر رستوران های سنگاپور سرو میشود.نیشکر را تحت فشار قرار میدهند تا آب آن گرفته شود .

6.باربیکیوی سفره ماهی : این غذای دریایی سنگاپوری با کباب کردن سفره ماهی درست میشود. معمولا سفره ماهی های ماده برای این غذا  انتخاب میشوند. این غذا به همراه سس سامبال (مخلوط فلفل های مختلف)سرو میشود.در صورت  نبود سفره ماهی معمولا ماهی سفید را جایگزین آن میکنند .

 

 

 

 

 


شهر شیرها،سرشار از آدرنالین
سنگاپور
سنگاپور ، شهر شیرها ،سرشار از آدرنالین